.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym, znane również jako Hydrokominki "Byrski", są urządzeniami grzewczymi nowej generacji. Łaczą one walory estetyczne tradycyjnego kotła na drewno i funkcje kotła centarlnego ogrzewania. Przeznaczone są do ogrzewania wody we wszytskich typach instalacji C.O. Mogą stanowic jedyne źródło ciepła w domu użytkownika, jak równiez współpracować z innymi urządzeniami grzewczymi (kotłami C.O., pompami ciepła, kolektorami słonecznymi, itp.)

 

Hydrokominki "Byrski" świetnie sprawdzają się, zarówno w instalacjachw układzie otwartym grawitacyjnym, jaki i w instalacjach zamkniętych, z wymuszonym obiegiem wody C.O., w których dopuszczalna temperatura wodyna zasilaniu nie przekracza 95 st. celcjusz, a ciśnienie robocze nie prekracza wartości 0,25 MPa.

Hydrokominki "Byrski"  produkowane są w kilku wariantach konstrukcyjnych:

  • Modeł półkowy typ I;
  • Model promiennikowo-półkowy typ II,
  • Model "N" typ III.

Są to urządzenia stałopalne o sprawności 78%. Zbudowane są z blach o grubości 5mm, charakteryzują się dużą pojemnością płaszcza wodnego gwarantującego efektywne buforowanie, długie oddawanie ciepła do instalacji C.O. oraz ekonomiczne wykorzystanie ciepła spalanego drewna.

W standardzie Hydrokominki „Byrski" wyposażone są w wężownicę schładzającą, która jest doskonałym zabezpieczeniem przeciw przegrzaniu, oraz doprowadzenie powietrza zewnętrznego bezpośrednio do komory spalania. Komora spalania wyposażona jest w kurtynę powietrzną, utrzymującą szybę w czystości. Podłoże paleniska wyłożone jest szamotem. Precyzyjne, elektroniczne sterowanie temperaturą i iloscią powietrza dostarczanego do paleniska, daje uzytkownikowi gwarancję wysokiego komfortu uzytkowania urządzenia.